Aan wie denk jij? Allerzielen

Aan wie denk jij? Allerzielen

Vandaag (maandag 2 november) besteden we aandacht aan Allerzielen. 
Met Allerzielen denken we met aandacht aan de gestorvenen en proberen wij deze mee te nemen in ons bewustzijn. Mensen die belangrijk zijn geweest voor ieder van ons persoonlijk, als medewerker of leerling, en ook mensen die belangrijk zijn geweest voor onze schoolgemeenschap. Kunnen wij onze aandacht zo op hen richten dat zij nog steeds van betekenis zijn en een inspiratiebron kunnen vormen voor jezelf en voor ons gezamenlijk? Dat wij ons verbonden met hen voelen en dat zij 'meedoen' in ons leven en onze schoolgemeenschap.

Wij kunnen ook onze aandacht richten op gestorvenen buiten onze directe schoolgemeenschap, maar die voor belangrijke waarden staan waarmee wij ons verbonden voelen. Dit geldt op dit moment in het bijzonder voor de Franse docent Samuel Paty die onlangs op zeer gewelddadige wijze werd vermoord. Vermoord omdat hij leerlingen de waarde en het belang van de vrijheid van meningsuiting bijbracht. Dus vandaag steken wij in het bijzonder een kaarsje aan voor Samuel Paty.


Terug naar home